Fémlemez bélyegzés: hatékony kialakítási folyamat a gyártásban
A fémlemez bélyegzés egy hatékony kialakítási folyamat, amelyet széles körben használnak a feldolgozóiparban. Ez magában foglalja a fémlemezeknyomásának és az öntőformák felhasználásával történő felhasználását, hogy plasztikus deformációt vagy elválasztást okozhassanak, ezáltal különböző formájú és méretű alkatrészeket termelve. Az autóipari testektől az elektronikus eszközökig, az otthoni készülékektől a repülőgép -alkatrészekig, a fémlemez bélyegzés jelenléte mindenütt jelen van. Ez a cikk belemerül a fémlemez -bélyegzés alapelveibe, annak előnyeibe, alkalmazási területeibe, valamint a kihívásokba, amelyekkel szembesül.
A fémlemez bélyegzési folyamatának lényege a sajtó és az öntőformák együttműködési hatása. A sajtó erőteljesnyomást biztosít, míg az öntőformák meghatározzák a fémlemezek deformációs módját és végső alakját. A különféle feldolgozási céloktól függően a fémlemez bélyegzését a következő alaptípusokra lehet osztani:
(1) Takaró
A kitöltés a legfontosabb művelet a fémlemez bélyegzésében, azzal a céllal, hogy a fémlemezeket különböző részekre osztja egy előre meghatározott kontúr szerint. Ez magában foglalja anyírást is (A kívánt alak kivágása egynagy lapból) és piercing (Lyukak létrehozása a lapon)- Az ürítés során a lyukasztás és a szerszám közötti rés döntő szerepet játszik a takarítás minőségében. A megfelelő rés biztosíthatja a sima és ügyes ürítő éleket, csökkentve a burrokat és az anyaghulladékot.
(2) Hajlítás
A hajlítás a fémlemezek hajlítási deformációjának oka egyenes vagy görbe mentén. A hajlítási szög és a sugár pontos szabályozásával különféle alakú fémlemez alkatrészek gyárthatók. A hajlítás során figyelembe kell venni az anyag rugós tulajdonságait, vagyis az anyag részben visszatér az eredeti alakjához a kirakodás után. A pontos hajlítási szög eléréséhez általában kompenzációs beállításokra van szükség az anyag tulajdonságai és a hajlítási sugara alapján.
(3) Rajz
A rajz egy olyan folyamat, amely üreges alkatrészeket képez a fémlemezek mélységével, például üzemanyagtartályok és műszerfedelek. A rajz során a fémlemez komplex deformáción megy keresztül a lyukasztás és a halál hatása alatt, és olyan problémák leküzdésére van szükség, mint az anyag ráncolása és szakadás. Ezt általában úgy érik el, hogy a penész ésszerűen megtervezik, kiválasztják a megfelelő kenőanyagokat és szabályozzák a rajz sebességét. A rajz eljárása magasabb a plaszticitási követelményekkel az anyagokra, és általában alkalmas a jó plaszticitású fém anyagokra, például az alacsonyra-Szén acél és alumíniumötvözet.
(4) Alakítás
A formázási folyamat különféle komplex deformációs módszerek alkalmazására utal, hogy a fémlemezeket meghatározott formák részeire alakítsák. Ez magában foglalja az olyan műveleteket, mint például a duzzadás, a karima és anyaki. Például a duzzadás folyadék- vagy gáznyomást használ a fémlemez kibővítésére az öntőformán belül, hogy komplex ívelt felületekkel rendelkező alkatrészeket kapjon; A karimás magában foglalja a fémlemez szélének egy bizonyos szögbe történő elfordítását, hogy megerősítse a szélt vagy párosuljon más alkatrészekkel. A formázási folyamat sokfélesége és összetettsége lehetővé teszi, hogy kielégítse a különféle speciális gyártási igényeket-alakú alkatrészek.
Fémlemez bélyegzés, mint hatékony, pontos és költség-A hatékony formázási folyamatnélkülözhetetlen szerepet játszik a modern gyártásban. A magas termelési hatékonyság, anagy dimenziós pontosság és a magas anyaghasználati arány előnyeivel széles körben használják különféle területeken, beleértve az autóipari, elektronikát, otthoni készülékeket, repülőgép -vállalkozást és építést.